Za jeleny do Kvildy

Možnost výletů v okolí Kašperských Hor (odkaz na článek Kašperské Hory: malebné městečko na dosah Šumavy) je opravdu široká, například zde najdete zajímavé naučné stezky Cestou zlatokopů (odkaz na článek Naučná stezka Cestou zlatokopů) a Strážců hranice (odkaz na článek Naučná stezka Strážců hranice), ale vydat se můžete i do vesnice Kvilda vzdálené 24 kilometrů jižně. Kvilda je nejen vyhledávaným lyžařským centrem a výchozím místem běžeckých stop, ale také ideálním místem pro výlet během celého roku.

Při cestě do Kvildy se nejdříve zastavte u dřevěné vyhlídkové věže Jezerní slať, která vám nabídne výhled na rozsáhlé rašeliniště. V polovině cesty mezi vyhlídkovou věží a vesnicí Kvilda se nachází parkoviště a odbočka směřující k Jelení naučné stezce. Okruh dlouhý 2,5 kilometrů seznamuje návštěvníky se zvířecími stopami. Vede také kolem jeleního výběhu, který určitě zaujme vaše děti.

V obci Kvilda můžete nejen navštívit expozici zachycující historii obce. Kolem vesnice vede naučná stezka Nelesní krajina dlouhá 5 kilometrů, na kterých se budete moci seznámit se vznikem bezlesí v okolí Kvildy, včetně historických souvislostí.