Naučná stezka Cestou zlatokopů

Kašperské Hory (odkaz na článek Kašperské Hory: malebné městečko na dosah Šumavy) jsou známé nejen hradem Kašperk tyčícím se nad městem (odkaz na článek Hrad Kašperk: romantika a historie na jednom místě), ale také zlatorudnými doly. Vydejte se proto po stopách zlatokopů jednou z nejvýznamnějších zlatonosných oblastí na našem území.

Naučná stezka o délce 7,5 kilometrů vás pomocí informačních panelů seznámí s historií těžby zlata v okolí Kašperských Hor a s tzv. Zlatou stezkou, která sloužila jako obchodní spojnice mezi bavorským Pasovem a Kašperskými Horami.

Na výlet si vyhraďte přibližně 2,5 hodiny. Nenáročná stezka s převýšením 200 metrů vede po lesních cestách a pěšinách. Stezka, značená zeleně, začíná u kostela svaté Markéty a pokračuje kolem poutního kostela Panny Marie Sněžné do údolí Zlatého potoka neboli Amálina údolí. U rozcestníku Zlatý potok si můžete vybrat pohodlnou cestu proti toku potoka nebo náročnější cestu, která vede přes Liščí vrch. Stezka vede podél mnoha starých důlních děl a šachet a končí opět na náměstí, kde se můžete v Muzeu Šumavy dozvědět ještě více o historii těžby a zpracování zlata v okolí Kašperských Hor.