Vimperk a středověké opevnění

Jestliže se nechcete při vašem pobytu v Kašperských Horách (odkaz na článek Kašperské Hory: malebné městečko na dosah Šumavy) omezit pouze na jednu oblast, udělejte si výlet do 23 kilometrů vzdáleného městečka Vimperku. Určitě nebudete litovat!

Dominantou Vimperku je nepochybně zámek. Původně se jednalo o hrad vybudovaný v druhé polovině 13. století. V 16. století byl hrad přestavěn na renesanční zámek. Definitivní podobu získal zámek po barokní přestavbě. Nesmí chybět ani hradby, které během několika obléhání neutrpěly příliš škod, a představují tak jeden z nejvíce dochovaných hradebních systémů na našem území.

Vaši pozornost si zaslouží srubové domy č. 16 a 18, které jsou typickou ukázkou lidové architektury na Šumavě. Navštivte i Minimuzeum Zlaté stezky, ve kterém se dozvíte více o významné obchodní spojnici mezi bavorským Pasovem a českými zeměmi v období středověku. Část Zlaté stezky si můžete reálně projít právě v Kašperských Horách díky naučné stezce Cestou zlatokopů (odkaz na článek Naučná stezka Cestou zlatokopů).