Prášily a Keltové

Pokud chcete pěší túry proložit nějakým poznávacím výletem, který se bude líbit i vašim dětem, zajeďte si do Prášil. Malá vesnice vzdálená 25 kilometrů jihovýchodně od Kašperských Hor (odkaz na článek Kašperské Hory: malebné městečko na dosah Šumavy) vás příjemně překvapí nabídkou sportovního i kulturního vyžití.

Vesnička založená v polovině 18. století, se stala známou zejména výrobou zrcadlového skla a papírnou. Nyní se Prášily těší zájmu turistů, neboť obec je výchozím bodem pro řadu zajímavých cílů. V zimě se pak mění ve vyhledávané lyžařské středisko.

Vy se do malebné vesničky vydejte navštívit například Archeopark Prášily, ve kterém se seznámíte se způsobem života Keltů. Uvidíte jediný keltský dům na našem území nebo největší rekonstrukci keltské vstupní brány ve střední Evropě.

Do svého plánu zahrňte i nejvýše položenou botanickou zahradu v České republice. Horská botanická zahrada v Prášilech byla založena v roce 2005. Uvidíte zde šumavské rostliny, za vidění rozhodně stojí sbírka 400 narcisů. V bezprostředním sousedství uvidíte i chov bizonů.